חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
רענון תעודת מציל

מאמרים חדשים

קורס מצילים

חולמים להיות מצילים? מפנטזים להגיע למשרד בכפכפים ומכנסיים קצרים?  אוהבים ויודעים לשחות?  לא מפחדים מעבודה קשה?  רוצים להציל חיים   אם עניתם כן על רוב השאלות

קרא עוד »
קורס מצילים בתל אביב

קורס מצילים בתל אביב

תל אביב היא עיר שלעולם אינה נחה, וניתן לבלות במסגרת האזורים שבה במהלך כל שעות היממה. אחת מצורות הבילוי האהובות על תל אביבים ועם ישראלים

קרא עוד »

תעודת מציל

תעודת מצילתעודת מציל המאושרת על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה היא היכולה לאפשר לכם לעבוד בצורה חוקית ומוסמכת בתור מציל. רק בית ספר מקצועי כמו "אומן המים" יכול להעניק לכם את ההכשרה המתאימה על מנת שתוכלו לזכות בתעודה המקצועית ולהתחיל לעסוק בתחום. "אומן המים" קיימים החל משנת 2000, וכבר מעל 10 שנים עוסקים בהכשרת מצילים הן לבריכה והן לים.

סוגים שונים של תעודת מציל

 • תעודת מציל סוג 1
  תעודה זו ניתן להשיג לאחר קורס מצילים בסיסי. לקורס זה כמעט כולם יכולים להתקבל, בתנאי שהם יעמו בתנאי הקבלה של ידיעת שחייה ברמה טובה ומעבר של בדיקות רפואיות ועיניים. בסיום הקורס תעברו מבחני הסמכה על כל הנושאים הנלמדים במהלכו. חלק עיוני, חלק מעשי במים ומתן עזרה ראשונה אשר יעניק לכם גם תעודה של מגיש עזרה ראשונה וילמד אתכם גם החייאה וטיפול בפציעות וחבלות שונות. עם תעודה זו תוכלו כעת להתחיל לעבור בבריכה המועדפת עליכם.
 • תעודת מציל סוג 2
  על מנת להתקבל לקורס אשר יעניק לכם את התעודה הזו עליכם להיות בעלי תעודת מציל סוג 1, בעלי תעודת עזרה ראשונה בתוקף, בעלי ניסיון של שנתיים בפועל בתור מציל וכמובן לעבור את הבדיקות הרפואיות שיכריזו עליכם ככשירים לקורס ולהמשך העבודה. בסיום הקורס ולאחר מעבר של מבחני ההסמכה תזכו לקבל תעודת מציל סוג 2 אשר תאפשר לכם לעבוד בתור מציל בכיר בבריכה.

יחד עם זאת חשוב לציין כי במידה ואתם רוצים לעבוד בתור מצילי ים, עליכם לעבור קורס מציל ים. בקורס זה בניגוד לאחרים תוכלו להתמקד בסוגי החופים השונים, דרכי התמודדות על גלי הים, שילוט ומתקנים שונים הנמצאים בחופי הרחצה ועוד. המצילים אשר יעברו את בחינות הסיום בהצלחה יזכו בתעודת מקצוע "הצלה ים סוג 1".

מקצוע דרוש ומוערך

בארץ שטופת השמש לנו, אין זה מפתיע כי רבים בוחרים לבקר בתכיפות בים או בבריכה. לאור עובדה זו אנו יודעים כבר כי מקצוע המציל תמיד יהיה דרוש, מבוקש ומוערך בארץ. זוהי דרך מצוינת לפתוח בקריירה כיפית, מלאת סיפוק ושמש.

כמו בכל סוג של מקצוע שבו עוסקים, גם אדם אשר מועסק בתור מציל הוא כזה שאר עבר את ההשכרה הנדרשת לשם כך. לאחר עמידה בכל הפרמטרים הנדרשים הוא מקבל לידיו את התעודה של ההצלה, אך עבור הישארות התעודה בתוקף כל מציל בארץ חייב לעבור מידי שנתיים רענון תעודת מציל בתור דבר שהוא אינו בגדר רשות, אלא בגדר חובה. את השלמת רענון חשוב וחיוני זה, ניתן יהיה לבצע בביה"ס "אומן המים"

רענון תעודת מציל – שומרים על הכשרה בתוקף

מן הרגע בו אדם שעובר קורס מצילים בצורה מלאה ומשלים את כל הדרישות כולל מעבר של בחינות ההסמכה בכל שלושת החלקים באופן מוצלח, הוא נעשה למציל שלו יש תעודת מציל. יש כל מיני סוגים של תעודות מציל ועבור כל אחת מאלה המציל צריך לעבור את הקורס כנדרש ולאחר מכן מקבל את התעודה, אולם, במידה ומציל לא מבצע את הדרישה ההכרחית של ביצוע רענון תעודת מציל מידי שנתיים, הוא מאבד את תוקף התעודה והוא כבר אינו יכול לעסוק בשירותי הצלה בים או בבריכה.

רענון תעודת מציל – החשיבות של תעודת מציל תקפה

מדוע חשוב כי למציל בבריכה או בים תהיה תעודת מציל בתוקף? הבחירה של התקופה ושל החזרה על קרוס רענון היא אינה שרירותית אלא נובעת מתוקף תפקיד המציל שהוא בעל חשיבות רבה לחיי אדם. מציל שעובר את הקורס של הרענון הוא כזה שיש לו מוכנות הרבה יותר גבוהה, וכך גם אם משהו נשכח, זה הזמן הכי טוב על מנת לחזור על כל הלמידה הראשונית הזו ולהיות בטוחים כי המציל מוכן לכל סוג של פעולה שאותה הוא יצטרך להעניק לרוחצים שנמצאים תחת האחריות שלו.

סוגי תעודת מציל בארץ

עבור אנשים שרק נכנסים אל תחום ההצלה לראשונה, הקורס שאותו הם יצטרכו לעבור הוא קורס מציל מסוג 1. זהו הקורס הבסיסי שבו רוכשים את כל הידע החשוב לשם הצלה בשטח של הבריכה בלבד. הקרוס הנוסף הוא קורס מציל סוג 2 אחראי, שזה אומר כי מדובר כבר באדם שאר עבר את הקורס ויש לו תעודת מציל סוג 1.

המטרה של הקורס הזה היא להיות מציל בדרג בכיר יותר בשטח ההצלה וכן לקבל העלאה בשכר בשל כך. הסוג השלישי של תעודת מציל הוא תעודת מציל ים. דבר זה אומר כי אותו מציל עבור הכשרה שהיא פרטנית עבור שירותי הצלה בחוף הים, והוא אינו יכול להיכנס אל הקורס הזה מבלי שתהיה לו תעודת מציל מסוג 1 או 2 אחראי.

תעודת מציל בריכה

אחת האפשרויות היותר מומלצות לצעירים שמחפשים עבודה מסודרת, היא להוציא תעודת מציל. בזמן שהחברים שלכם ימלצרו בשעות מטורפות או יבדקו תיקים בקניון, אתם תחזיקו במשרה משמעותית שאף יכולה לשמש כקריירה. בית הספר אומן המים הוא בדיוק המקום להוציא בו את התעודה הנכספת, ומייד תגלו את הדרך לכך.

הדרך להוציא תעודת מציל

בתחום ההצלה ישנה היררכיה ברורה ברמת ההסמכות של אנשי המקצוע. ההסמכה הראשונה היא קורס מצילים סוג 1 אשר מקנה למציל את האפשרות לעבוד בבריכות שחייה למיניהן. תנאי הקבלה לקורס הינם:

 • מינימום גיל 17 ו- 9 חודשים –  כאשר ניתן לעבוד במקצוע בפועל החל מגיל 18 ואילך. 
 • לפחות 8 שנות לימוד.
 • עמידה במבחני כניסה – שחיית 50 מטר חתירה ושחיית 50 מטר חזה בזמנים של 42 ו- 52 שניות בהתאמה. כמו כן נדרשים המועמדים לבצע צלילה למרחק של 25 מטרים בצורה רציפה.

בנוסף, טרם פתיחת הקורס על המועמדים להחתים רופא עיניים/אופטומטריסט ורופא משפחה על תקינות הראייה והבריאות שלהם. 

קורס מצילים סוג 1 נמשך כ- 86 שעות אקדמאיות שמתחלקות באופן הבא: 

 •  36 שעות לימוד מעשיות בבריכה – בהן משפרים סגנונות שחייה, לומדים על טכניקות הצלה ומשייה מן המים, עבודות שגרתיות באחריות המציל ועוד.
 •  38 שעות של עזרה ראשונה למצילים – כוללות לימוד של עקרונות ההחייאה, שימוש בדפיברילטור, טיפול בחבלות, זיהוי מצבי חירום וטיפול בהם ועוד.
 • 12 שעות לימוד עיוניות בכיתה – בהן מקבלים מידע שחיוני לכל מציל כגון חוקים ותקנות, תפקידי המציל, תיאורי מקרה וניתוחם ופיזיולוגיה של הטביעה. 

כל אחד מחלקי הקורס מסתיים עם בחינה כאשר רק מעבר בהצלחה של כל הבחינות מקנה למועמד את התעודה הנכספת. מי שיעבור את הקורס בהצלחה יכול להתקבל בהמשך גם לקורס מצילים סוג 2 שיאפשר לו להיות מציל אחראי משמרת, או להירשם לקורס מציל ים שטומן בחובו שכר גבוה בהרבה.

אומן המים – בית ספר למצילים עם הצלחה מוכחת

כבר 2 עשורים שבית הספר אומן המים מוכיח כי הוא המקום שהכי כדאי להוציא בו תעודת מציל. מספר רב של בוגרים סיימו את הקורס המקצועי אצלנו והם מועסקים כמצילי בריכה וים בכל רחבי הארץ. רוצים להצטרף להצלחה? צרו עימנו קשר ונשמח לתת לכם את כל הפרטים.

דילוג לתוכן