חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מציל בריכה דרושים

מאמרים חדשים

קורס מצילים

חולמים להיות מצילים? מפנטזים להגיע למשרד בכפכפים ומכנסיים קצרים?  אוהבים ויודעים לשחות?  לא מפחדים מעבודה קשה?  רוצים להציל חיים   אם עניתם כן על רוב השאלות

קרא עוד »
קורס מצילים בתל אביב

קורס מצילים בתל אביב

תל אביב היא עיר שלעולם אינה נחה, וניתן לבלות במסגרת האזורים שבה במהלך כל שעות היממה. אחת מצורות הבילוי האהובות על תל אביבים ועם ישראלים

קרא עוד »

מהו מציל?

65d1bd5b-0e3a-4e0c-9ac7-fd8f7292d842מציל הוא אדם, בעל תעודת הכשרה מקצועית מטעם משרד התעשייה המסחר והתעסוקה.

המציל משגיח ואחראי על המתרחצים בבריכת השחייה או חוף הים. זהו אדם שבוחר במקצוע בעקבות אהבתו את מים ובחירתו בעיסוק בהצלת חיי אדם בסביבתו.

הכשרת המציל

המציל הוא אדם שעבר הכשרה נאותה בכל מקצועות השחייה. סגנונותיה השונים, עזרה ראשונה והחייאה לפי תכנית הכשרה מפורטת שמפורסמת על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. הכשרה זו תועבר למציל על ידי בעל הכשרה וניסיון של חובש לפחות.

מציל, על אף הכשרתו הראשונית, עובר אחת לשנתיים רענון נאות בעזרה ראשונה והצלה, כמו גם מעת לעת רענון מעשי בתחומי השחייה.

מציל מחויב לחתום אחת לארבע שנים על הצהרת בריאות על פי חוק, כלומר לעבור בדיקת רופא מורשה וכן רופא עיניים שיאשרו כי אין מניעה שהוא ימשיך וישמש כמציל בבריכת השחייה.

המציל, האחראי על הקורה בבריכת השחייה בשעות הפעילות, צריך גם לדאוג ולוודא שבבריכה תהיה עמדת הצלה פעילה בשעות הפעילות, שתכלול ציוד הצלה במצב תקין (גלגל הצלה, מוט באורכו חמישה מטרים לפחות עם אנקול הצלה בקצהו, אמצעי כריזה ומשרוקית) וכן ציוד עזרה ראשונה מלא כמפורט בחוק. באחריותו של המציל לדווח לבעל המקום על פריטים חסרים בערכה זו בכדי שישלימם.

מקצוע מציל כשמו כן הוא – עוסק בהצלת חיים ועל כן מוטלת על העוסקים בו אחריות כבדה ואף הרת גורל. המצילים הם אלה האחראים על חיי האנשים המתרחצים באזור השגחתם, ומתפקידו של המציל להזהירם מפני סכנות קרבות, למנוע תאונות וטביעות מיותרות המסכנות חיים ולשמור על חייהם.

דילוג לתוכן