חיפוש
Close this search box.

מאמרים חדשים

קורס מצילים

חולמים להיות מצילים? מפנטזים להגיע למשרד בכפכפים ומכנסיים קצרים?  אוהבים ויודעים לשחות?  לא מפחדים מעבודה קשה?  רוצים להציל חיים   אם עניתם כן על רוב השאלות

קרא עוד »

קורס מצילים בריכה     

הבריכה היא אזור שבו אנשים נהנים להם מרחצה נעימה והיא צורת בילוי מאוד אהובה על הישראלים בימים החמים של הקיץ ועל האנשים מסביב לכל העולם.

קרא עוד »

מה כולל קורס מצילים?

קורס מצילים מיועד לאנשים המעוניינים להשתלב בעבודה בבריכות ובים וליהנות ממקצוע מבוקש ונחשב בכל תקופות השנה. הקורס מיועד לאנשים שאוהבים מים ורוצים ללמוד להציל חיי

קרא עוד »

3bc448c5-cf96-413a-bacc-65f7124a7f55המציל, הלוא הוא האיש האחראי על חיי הצוללים, השוחים והמשתכשכים במי הבריכה הינו בעל זכויות מתוקף תפקידו, כמו גם חובות.

הליכי הכשרתו לתפקיד מהוגנים בחוקה ונבדקים בקפידה על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

כמו גם חובות רענון מקצועות ההצלה השונים מפעם לפעם.

חובותיו בבריכת השחייה: 

  • המציל חייב להימצא, על פי שיקול דעתו, במקום שיאפשר לו גישה מיידית למים ולעמדת ההצלה ותצפית נוחה על כל שטח בריכת השחייה והכניסה אליה, בהתחשב במצב התאורה, בכמות המתרחצים וסוגם, בשדה הראיה ובקרבה למים.
  • חובתו של המציל למנוע טביעות ותאונות שונות בבריכת השחייה, כמו גם להגיש עזרה במים לכל מי שנזקק לכזו וכן עזרה ראשונה.
  • חובתו של המציל למנוע ממתרחצים, שלפי דעתו אינם יודעים לשחות, להיכנס למים שעומקם מעל 1.2 מטרים.
  • חובתו של המציל להחזיק בהישג ידו אמצעי קשר תקין, שבאמצעותו יוכל להזעיק עזרה בעת הצורך.
  • בשעות הפעילות חייב המציל לעסוק אך ורק במילוי תפקידו ולא בכל עיסוק אחר. חל עליו איסור לעזוב את עמדת ההצלה עד שיחליפו מציל אחר.
  • המציל מחויב לדווח לבעל הבריכה על כל שינוי בבריאותו המונע ממנו לשמש מציל.
  • בשעות הפעילות המציל חייב ללבוש לפחות אחד מפרטי הלבוש של מציל: בגד ים, חולצה, מכנסיים או אימונית שעליהם רשומה המילה "מציל" בצבעים נוגדים ובאותיות גדולות ובולטות. החוק מגדיל לעשות וטורח לפרט את שמות הפונטים וגודליהם.
דילוג לתוכן