מאמרים חדשים

קורס מצילים

חולמים להיות מצילים? מפנטזים להגיע למשרד בכפכפים ומכנסיים קצרים?  אוהבים ויודעים לשחות?  לא מפחדים מעבודה קשה?  רוצים להציל חיים   אם עניתם כן על רוב השאלות

קרא עוד »

קורס מצילים בריכה     

הבריכה היא אזור שבו אנשים נהנים להם מרחצה נעימה והיא צורת בילוי מאוד אהובה על הישראלים בימים החמים של הקיץ ועל האנשים מסביב לכל העולם.

קרא עוד »

מה כולל קורס מצילים?

קורס מצילים מיועד לאנשים המעוניינים להשתלב בעבודה בבריכות ובים וליהנות ממקצוע מבוקש ונחשב בכל תקופות השנה. הקורס מיועד לאנשים שאוהבים מים ורוצים ללמוד להציל חיי

קרא עוד »

b0ba68f4-fead-4042-b197-101716e79dacבית הספר למצילים "אומן המים" מציע מגוון של קורסים והכשרות בתחומים השונים של הצלה, כמו קורסי מצילים, קורסי רענון למצילים, קורסי עזרה ראשונה וקורסי שחייה לרמות השונות.

משתתפי הקורסים השונים מחויבים תחילה לעבור בדיקות רפואיות ומבחני כניסה. טופס הבדיקות מונפק על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. הבדיקות כוללות בדיקת רופא כללי וכן רופא עיניים. בנוסף עליהם להיות בעלי ידע במקצועות השחייה והצלילה.

בקורס מצילים ישנה מגבלת גיל: אלה שגילם מתחת ל-17 ותשעה חודשים יכולים לקחת חלק בקורס, אך לא יוכלו לעבור מבחני הסמכה עד שיגיעו לגיל המתאים.

קורס מצילים תעודת הסמכה מסוג 1 ותעודת מגיש עזרה ראשונה והחייאה:

במסגרת זו ילמדו החניכים ויתמקצעו בסגנונות השחייה השונים, כמו גם בשיטות הצלה שונות באזור המים. המציל צריך לשלוט בכל פעילות הוצאת טובע מהמים, החייאה, טיפול במקרה טביעה המוני. בנוסף ילמדו החניכים להתמודד עם חומר עיוני הקשור לטיפול ותחזוק הבריכה עצמה, תפקידי וסמכויות המציל, סוגי טביעות וכל הקשור למקצוע ההצלה והחייאה.

המסיימים קורס זה יזכו בתעודת "מציל", המוכרת על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה ומהווה תעודת הסמכה ממשלתית. משרד זו הוא היחיד המוסמך להכשיר מצילים באופן רשמי. בעלי תעודה זו יאלצו לעבור אחת לשנתיים קורס רענון בעזרה ראשונה.

קורס מצילים סוג 2 – מציל אחראי:

מצילים שעובדים באופן פעיל שנתיים, רשאים לגשת לבחינות הסמכה לסוג 2. קורס זה יכשירם לעבור בחינת הסמכה זו. הקורס נמשך כשבועיים וכולל לימוד מעשי ותיאורטי גם יחד.

מציל שיסיים קורס זה, יזכה להעלאה בשכרו ויתפקד כמציל הבכיר בבריכה.

קורס מצילי ים:
לקורס זה מתקבלים מצילים בעלי תעודת הסמכה מסוג 1. בניגוד לקורסים האחרים, קורס זה מתמקד בחופי הים, סוגיהם, המתקנים הנמצאים בהם, ההתמודדות עם גלי הים (בניגוד לבריכה), צורות היחלצות מזרמים ועוד.

המצילים שיעברו בהצלחה את בחינות הסיום (העיונית והתיאורטית) של קורס זה יזכו בתעודת מקצוע "הצלה ים סוג 1".

דילוג לתוכן