מאמרים חדשים

קורס מצילים

חולמים להיות מצילים? מפנטזים להגיע למשרד בכפכפים ומכנסיים קצרים?  אוהבים ויודעים לשחות?  לא מפחדים מעבודה קשה?  רוצים להציל חיים   אם עניתם כן על רוב השאלות

קרא עוד »
קורס מצילים בתל אביב

קורס מצילים בתל אביב

תל אביב היא עיר שלעולם אינה נחה, וניתן לבלות במסגרת האזורים שבה במהלך כל שעות היממה. אחת מצורות הבילוי האהובות על תל אביבים ועם ישראלים

קרא עוד »

מציל בריכה

מציל בריכהעבודתו של מציל בריכה היא חשובה מאוד וללא ספק יכולה להציל את חייהם של המתרחצים והנופשים. בית הספר "אומן המים" מעמיד לבחירתכם מגוון קורסים שיספקו לכם את ההכשרה המתאימה על מנת להפוך למציל בריכה מוסמך. אנו בעלי וותק של 10 שנים בהסמכת מצילים, כאשר רבים מבוגרי הקורסים שלנו מועסקים כמצילי בריכה ברחבי הארץ.

מציל בריכה – סוגי הסמכות

מציל בריכה אחראי על בטיחותם של המבלים בריכה, הוא מקנה להם תחושת ביטחון ומיישם את אשר למד על מנת למנוע פגיעות ברגעי האושר של הנופשים. על מנת להפוך למציל מוסמך יהיה עליכם לעבור קורס המכשיר אתכם לתפקיד. בסיום הקורסים תעמדו למבחני ההסמכה, במידה ותעברו אותם, תזכו בתעודה המוכרת על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה ומהווה תעודת הסמכה ממשלתית.

מציל מוסמך סוג 1– לקורס זה תוכלו להתקבל בתנאי שתעמדו בדרישות הסף של ידיעת השחייה, זיקה למים ועמידה בכל הבדיקות הגופניות הדרושות. זהו קורס בסיסי אליו ניתן לגשת גם אם אין לכם ניסיון בתחום ההצלה. כאן תלמדו את תחום זה על כל צדדיו לצד נושאי עזרה ראשונה וההחייאה החיוניים ותפקיד המציל. בסיום הקורס תקבלו תעודת "מציל".

מציל מוסמך סוג 2 לקורס זה מתקבלים מצילים בעלי ניסיון של שנתיים. קורס זה יכשיר אתכם לתפקיד של "מציל בכיר" בבריכה. אורך הקורס הוא כשבועיים וכולל לימודים מעשיים ותיאורטיים גם יחד. קורס זה מהווה גם מקפצה בשכר.

מציל בריכה – עבודה מצילת חיים

ישראל זוכה לימים רבים השטופים בשמש חמימה ונעימה, כך שאין זה מפתיע כי אחד הבילויים המועדפים על אנשים רבים בארץ הוא נסיעה לבריכה. עמדת המציל לא זרה לנו, ואנו רגילים לראות אותו יושב בכיסא גבוה ומחלק הוראות בטיחות לרוחצים. תפקידו הרי בראש ובראשונה למנוע תאונות בעלות פוטנציאל לפציעה או חלילה סיכון חיים. ובמידה והוא מזהה סכנה, עליו לפעול בצורה מיידית ומקצועית על מנת להציל את חיי האדם אשר נמצא בסכנה.

מציל בריכה פרטית

אין הרבה תחומי עיסוק המשלבים בין שמש והנאה מחד, לאחריות כבדה מאידך, כמו מציל בריכה. אם אתם חושבים שיש לכם את האחריות הנדרשת וללכת לעבודה עם בגד ים וכפכפים תמיד דיבר אליכם, בית הספר למצילים אומן המים מחכה לכם. להלן תנאי הקבלה שיקרבו אתכם לתעודת המציל הנחשקת.

מציל בריכה – תנאי הקבלה לקורס 

הדרך שלכם לעבוד כמצילי בריכה מתחילה בהסמכה מקצועית בשם קורס מצילים סוג 1.  הקורס נמשך כשבועיים וחצי וכולל 86 שעות שבנויות מ-12 שעות לימוד עיוניות, 36 שעות לימוד מעשיות במים ו-38 שעות לימוד עזרה ראשונה. מאחר ומדובר במקצוע מציל חיים ובעל אחריות רבה, מתבצע סינון ראשוני באמצעות תנאי הקבלה הבאים:

  • גיל ומצב רפואי –  הגיל המינימאלי לקבלה לקורס הוא 17 ו-9 חודשים. בנוסף ישנה חובה להציג אישור רפואי מרופא משפחה ובדיקת ראייה תקינה מרופא עיניים או אופטומטריסט. חשוב גם להגיע במצב גופני מעולה. העבודה כמציל הרבה יותר קשה ממה שזה נראה וגם יש מבדקים לפני תחילת הקורס שקשה לעמוד בהם מבלי להיות בריאים וספורטיביים.
  • יכולת שחייה –  מציל מקצועי חייב להציג יכולות שחייה מעל הממוצע על מנת לעמוד בהצלחה במשימתו. על כן ישנם מבדקי שחייה מקדימים אשר מסננים את המועמדים. המבדקים כוללים שחייה למרחק 50 מטר בזמן מוקצב בסגנון חתירה וחזה. (חתירה – 42  שניות, חזה – 52 שניות).
  • יכולת צלילה – גם יכולת הצלילה היא קריטריון חשוב מאוד ביכולותיו של כל מציל מקצועי והמבדקים המקדימים בודקים גם את זאת. עליכם להיות מסוגלים לצלול רצוף בנשימה אחת עד למרחק של 25 מטרים על מנת להתקבל לקורס.  

מומלץ להתחיל ולהתאמן מספר חודשים לפני ביצוע המבדקים, כאשר ישנם בתי ספר שאף מציעים קורסי הכנה לשיפור היכולות. רצוי גם להתחיל ולצבור ידע בסיסי ראשוני בעזרה ראשונה והחייאה שכן גם זהו חלק מרכזי מאוד מנושאי הקורס שאף נבחנים עליו.

אומן המים – שוחים אל ההצלחה כבר 20 שנה

הדרך להוצאת תעודת מציל בריכה בצורה קלה ומהירה היא פשוט להתקשר עם בית הספר למצילים אומן המים. כבר 2 עשורים שאנו מסמיכים מצילי בריכה מקצועיים וההצלחה שלנו מתבטאת בבריכות רבות בכל רחבי הארץ. צרו עימנו קשר והצטרפו גם אתם למשפחה שלנו.

דילוג לתוכן