חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
קורס מצילים

מאמרים חדשים

קורסי מצילים

פתיחת קורסי מצילים חציון 2024

פתיחת קורסי מצילים חציון 2024 הרשמה-מבחני קבלה 8/5/24 קורס מצילים בלהבים בוקר 21/5/24 קורס מצילים באשקלון ערב 5/6/24 קורס מצילים וינגייט בוקר 19/6/24 קורס מצילים

קרא עוד »
מאמרים

קורס מצילים

חולמים להיות מצילים? מפנטזים להגיע למשרד בכפכפים ומכנסיים קצרים?  אוהבים ויודעים לשחות?  לא מפחדים מעבודה קשה?  רוצים להציל חיים   אם עניתם כן על רוב השאלות

קרא עוד »

קורס מצילים

ריענון וקורסים למצילים

הקורס מיועד למצילים בפועל בהתאם לתקנון החדש מה-15.12.2004

כל שבועיים נפתח קורס נוסף: משך הקורס 3 שבועות וחצי במסלול בוקר/ערב.

על מנת לשמור על תקפות תעודת המציל יש צורך לעבור ולהשלים את הדרישות הבאות:

1.  14 שעות נוספות לפי התוכנית החדשה – חובה! (יחשב גם כריענון ע"ר לשנתיים)

2.  ריענון בהצלה – אחת לשנתיים – חובה!

3.  השתלמות סוג 2 מציל אחראי (יחשב גם כריענון בהצלה)!

הקורסים הניתנים ב"אומן המים":

בית הספר למצילים "אומן המים" מציע מגוון של קורסים והכשרות בתחומים השונים של הצלה, כמו קורסי מצילים, קורסי רענון למצילים, קורסי עזרה ראשונה וקורסי שחייה לרמות השונות.

משתתפי הקורסים השונים מחויבים תחילה לעבור בדיקות רפואיות ומבחני כניסה. טופס הבדיקות מונפק על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. הבדיקות כוללות בדיקת רופא כללי וכן רופא עיניים. בנוסף עליהם להיות בעלי ידע במקצועות השחייה והצלילה.

בקורס מצילים ישנה מגבלת גיל: אלה שגילם מתחת ל-17 ותשעה חודשים יכולים לקחת חלק בקורס, אך לא יוכלו לעבור מבחני הסמכה עד שיגיעו לגיל המתאים.

קורס מצילים תעודת הסמכה מסוג 1 ותעודת מגיש עזרה ראשונה והחייאה:

במסגרת זו ילמדו החניכים ויתמקצעו בסגנונות השחייה השונים, כמו גם בשיטות הצלה שונות באזור המים. המציל צריך לשלוט בכל פעילות הוצאת טובע מהמים, החייאה, טיפול במקרה טביעה המוני. בנוסף ילמדו החניכים להתמודד עם חומר עיוני הקשור לטיפול ותחזוק הבריכה עצמה, תפקידי וסמכויות המציל, סוגי טביעות וכל הקשור למקצוע ההצלה והחייאה.

המסיימים קורס זה יזכו בתעודת "מציל", המוכרת על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה ומהווה תעודת הסמכה ממשלתית. משרד זו הוא היחיד המוסמך להכשיר מצילים באופן רשמי. בעלי תעודה זו יאלצו לעבור אחת לשנתיים קורס רענון בעזרה ראשונה.

קורס מצילים סוג 2 – מציל אחראי:

מצילים שעובדים באופן פעיל שנתיים, רשאים לגשת לבחינות הסמכה לסוג 2. קורס זה יכשירם לעבור בחינת הסמכה זו. הקורס נמשך כשבועיים וכולל לימוד מעשי ותיאורטי גם יחד. מציל שיסיים קורס זה, יזכה להעלאה בשכרו ויתפקד כמציל הבכיר בבריכה.

קורס מצילי ים:

לקורס זה מתקבלים מצילים בעלי תעודת הסמכה מסוג 1. בניגוד לקורסים האחרים, קורס זה מתמקד בחופי הים, סוגיהם, המתקנים הנמצאים בהם, ההתמודדות עם גלי הים (בניגוד לבריכה), צורות היחלצות מזרמים ועוד. המצילים שיעברו בהצלחה את בחינות הסיום (העיונית והתיאורטית) של קורס זה יזכו בתעודת מקצוע "הצלה ים סוג 1".

יש מקצועות שבהם לומדים יותר ויותר לאחר שצוברים שנים רבות של ניסיון בפועל. הדבר נכון כמעט לגבי כל מקצוע ולגבי החיים של האדם באופן פרטני על כל מה שהוא למד עם הזמן שחלף. גם מציל הוא כזה אשר עובר סוג של "שפשוף" ככל שהוא נמצא בעבודה בפועל, ואין כל ספק כי העבודה בשטח היא כזו אשר שונה מכל מה שלומדים ומביאה אל אתגרים חדשים בכל יום מחדש.

לעבוד בתור מציל משמע לעבוד עם אנשים ועבור אנשים. המציל הוא האדם ששומר על שלום המתרחצים בשטח שעליו הוא מופקד, ועל מנת שלא ייווצר מצב שבו החושים והיכולות של מציל נעשים פחות טובים מבעבר ישנו רענון קורס מצילים לכל מציל שעובד בתחום ההצלה. את קורס רענון זה ניתן יהיה להשלים במסגרתו של ביה"ס "אומן המים.

אודות רענון קורס מצילים

ככל שמדובר בתפקיד יותר חשוב, כך גדלה לה החשיבות של עדכון והתעדכנות בכל מה שהשתנה ובכל מה שיכול היה להישכח עם הזמן. אנשים שחשובה המיומנות הגבוהה שלהם בשטח העבודה הם כאלה שצריכים לתרגל אותה מידי תקופה, וכך, גם עבור התחום של המצילים בים ובבריכה, ישנה הדרישה הזו שהם יעברו קורס של רענון מצילים מידי שנתיים באופן שמוגדר בתור חובה. מציל שלא יבצע את הנדרש ממנו לא רק יהיה כזה אשר מהווה סכנה עבור הרוחצים בשל חוסר ברענון של פעילות ההצלה, אלא גם מציב את התעודה שרכש בעמל רב בסכנה.

מי מחויב לעבור את רענון קורס מצילים

כאמור, את הרענון הזה של כל החומר הנדרש מבצעים מצילים אשר נמצאים באופן פעיל בתחום הזה של מצילים, בין אם אלו מצילים בבריכה או מצילים שנמצאים בסוכה של חוף הים. תעודה של מציל בתוקף היא כזו אשר בה המציל מקפיד לבצע בזמן הנדרש את הרענון שכולל  14 שעות נוספות , קורס של רענון בהצלה, וכן של השתלמות עבור מצילים שלהם יש תעודה מסוג מציל 2 של מציל אחראי. אף אחד לא אמור לזכור את כל אשר נלמד בעת הקורס הראשון שנלקח טרם הכניסה אל תחום ההצלה, ולשם כך זמינים הקורסים של הרענון וישנה החובה לבצע אותם כדי להיות מציל שמוכן לכל פעולה שתידרש ממנו באזור ההצלה עליו הוא מופקד.

תקופת הרענון הנדרשת

התקופה אשר נבחרה בתור התקופה שבה חייבים לבצע את הרענון של כל המידע שנלמד אי שם בקורס הראשוני היא שנתיים, ומידי שנתיים בכל פעם מחדש מחויבים מצילים בעלי תעודה שעובדים בפועל בתור מצילים לבצע את הקורס הזה כדי לשמר את התוקף של התעודה שלהם.

דילוג לתוכן